دیوارهای باربر و اصلی سیستم، از یک یا دو لایه پلی استایرن به عرض 120 سانتیمتر و به ضخامت تیغه از 5 سانتیمتر تا 15 سانتی متر تشکیل گردیده که این لایه ها توسط بلت­ های دو سر رزوه یا ساده به قطر 5 میلیمتر در فواصل 20 سانتیمتری(طبق محاسبات) به همدیگر متصل می­شوند. بلت­ ها درکارخانه توسط جوش نقطه­ای به آرماتورهای قائم وصل و توسط مهره­ های پلاستیکی و یا بدون مهره به پانل­ پلی­ استایرن محکم می­ شوند.

دیوار باربر مس گستر صداقت  

نقش بلت­ ها

نگهداری پانل­ های طرفین، تحمل بار ناشی از بتن­ ریزی و تکیه­ گاه میلگردهای لازم افقی و قائم دیوار می­ باشد، ضمن آن که مقاومت بالائی در برابر کمانش دیوار در جهت عمود بر صفحه دیوار فراهم می نمایند.
فاصله بین پانل و قالب (ضخامت دیوار)با تغییر طول بلت ها تا 35 سانتیمتر قابل افزایش می­ باشد. میلگردهای قائم دیوار از قطر 8 تا 12 میلیمتر درکارخانه به همراه بلت نگهدارنده در دیوار قرار گرفته و پس از نصب در جای خود مطابق پلان طراحی بتن­ریزی می­ شوند.
با توجه به اینکه ضخامت بتن و آرماتورگذاری دیوار با محاسبات سازه­ای قابل تغییر است، لذا محدودیت خاصی در تعداد طبقات قابل ساخت با این سیستم وجود ندارد. جهت حفاظت در برابر آتش، اجرای لایه گچی یا سیمانی مطابق آیین­نامه­ های بین­ المللی بر روی سطوح داخلی و خارجی دیوار الزامی است.

به دلیل وجود پلی استایرن به ضخامت حداقل 5 سانتی متر عبور تاسیسات و کتنالهای سیم کشی به سهولت و در مدت زمان کم قابل اجرا استو در ضمن، نازک کاری خشک ، بسیار سریع، آسان تر از سنتی نصب و اجرا می شود.

دیوار باربر مس گستر صداقت

مزایای دیوار باربر

1. محاسبات دقیق سازه:
با توجه به اینکه سیستم سازه ای  از نوعی دیوار بتن آرمه ( با عایق ماندگار از جنس پلی استایرن) و سقف بتنی دال و تیرچه تشکیل یافته است با برنامه های کامپیوتری رایج نظیر ETABAS به دقت قابل محاسبه می باشد و جای هیچگونه ابهامی در طراحی سازه ای برای مهندسین وجود ندارد.

2. هماهنگی با استانداردهای طراحی
زیر سازه بتن آرمه این سیستم صنعتی  با قرارگیری شبکه میلگردهای قائم و افقی دیوارهای آن بعلت فاصله 20 سانتی قابلیت افزودن میلگرد و انجام اتصال سقف و دیوار در نقاط تقریبی ، بطور دقیق از آئین نامه بتن ایران (ABA)، 2800 زلزله و مقررات ملی ساختمان مبحث نهم پیروی می نماید.

3. عدم محدودیت در طبقات
از آنجا که این سیستم صنعتی از انواع سازه دیوار بتن آرمه است ، مطابق با آئین نامه بتن و زلزله می تواند در تعداد طبقات بلند هم استفاده شود.

4. خاصیت ترکیب با سایر سیستم ها
المانهای سقف، دیوار و پارتیشن هر کدام می توانند به تنهایی و یا به صورت ترکیب با سایر سازه های فلزی یا بتنی استفاده شوند.دیوار پارتیشن جهت جدا سازی فضاهای داخلی و نما (DRY WALL) و دیوار های باربر جهت استفاده به عنوان دیوار برشی و سقف به عنوان سیستم سقف دال و تیرچه می توانند مورد استفاده قرار گیرند.

5. سهولت عبور تاسیسات
عبور لوله ها و مجراهای تاسیساتی به سهولت از داخل المان های سقف و دیوار و پارتیشن انجام می گیرد و مسیرهای مربوطه توسط طراحان تاسیساتی بدون محدودیت خاصی قابل پیش بینی و اجرا می باشد.

6. صرفه جویی در ابعاد و لوازم سرمایشی و گرمایشی
با توجه به عدد پایین ضریب انتقال حرارتی در سقف و دیوار (به طور میانگین 0.3w/m2k) در این سیستم احجام دستگاه های سرمایشی و گرمایشی بسیار کاهش می یابد، ضمن آنکه تعمیر و نگهداری تاسیسات به علت کارکرد کم آنها در طی شبانه روز، بسیار ارزانتر صورت می پذیرد. فواید ترکیب سیستم سوپر پانل با سازه های فلزی و بتونی می توان کم کردن وزن بار مرده ساختمان( سبک سازی) عایق های صوتی و حرارتی را نام برد.

7. صرفه جویی در مصرف سوخت
به علت عایق بودن ساختمان، میزان مصرف مواد سوختی جهت گرمایش ساختمان بسیار کم بوده که علاوه بر منافع زیست محیطی، هزینه سالیانه سوخت را بسیار کاهش می دهد.

8. افزایش دوام ساختمان در برابر عوامل محیط
با توجه به اینکه سازه این سیستم صنعتی توسط یک یا دو لایه از پلی استایرن در برگرفته می شود ، اختلاف دمای داخل و خارج ساختمان به سازه آن منتقل نمی شود، لذا مسائلی از قبیل ترک های انقباضی و انبساطی سازه های بتنی در این سیستم بوجود نمی آید. علاوه بر آن خاصیت ناتراوایی پلی استایرن از نفوذ رطوبت و سایر املاح خورنده به بتن باربر اصلی جلوگیری می نماید.

9. حمل و جابجایی بدون نیاز به تجهیزات خاص
جهت جابجایی دیوارها به هیچ تجهیزات خاصی نیازی نیست. این پدیده به دلیل سبکی دیوارهای باربر امکان‌پذیر شده است.