پانل های سقفی مس گستر صداقت در عرض 120 سانتی متر و در ضخامت 23 تا 30 سانتی متر و طول دلخواه تولید می شوند. در قسمت فوقانی مش با دهانه چشمه 8*8 وجود دارد که سیستم را بینیاز از میلگرد حرارتی میکند و در قسمت درون این قطعه خرپایی هایی که مش های فوقانی و تحتانی را به یکدیگر متصل کرده که باعث صلبیت سقف میشود وجود دارد که مقاومت مناسبی جهت بارهای وارده در هنگام نصب و ساخت به سیستم می­ دهند، ضمن آنکه در مرحله نازک­کاری می­توان از آن به عنوان تکیه گاه، جهت نصب هر نوع سقف کاذب، آویز لوله یا پانل های گچی نظیر کناف استفاده نمود و در قسمت تحتانی مش های گالوانیزه با دهانه چشمه 8*8 وجود دارد لازم به توضیح که وجود مش های تحتانی  سقف را از هزینه رابیس کاری بی نیاز میکند.
در فاصله 60 سانتی متری محلی برای ایجاد تیر به شکل استاندارد تعبیه شده که در داخل آن مشهایی با گام های 8 سانتی جهت میلگرد گذاری به شکل متداول سقف­های تیرچه بلوکی و یا هرشکل دیگر فراهم می­ گردد.
در این سیستم بتن سقف و تیرچه و دیوارها هم زمان ریخته می شود که این فرآیند باعث افزایش سرعت و کیفیت کار می شود. فاصله شمع های ساپورت در هنگام بتن ریزی از هر 1 تا 5/1  متر قابل اجرا می باشد. جهت گچ کاری سنتی می توان در زیر سقف با استفاده از مش تحتانی گالوانیزه، عملیات نازک کاری را انجام داد.


مزایای پانل یکپارچه سقفی

1. محاسبات دقیق سازه:
با توجه به اینکه سیستم سازه ای مس گستر صداقت از نوعی دیوار بتن آرمه ( با عایق ماندگار از جنس پلی استایرن) و سقف بتنی دال و تیرچه تشکیل یافته است با برنامه های کامپیوتری رایج نظیر ETABAS به دقت قابل محاسبه می باشد و جای هیچگونه ابهامی در طراحی سازه ای برای مهندسین وجود ندارد

2. سهولت حمل و نقل:
با توجه به وزن سبک سقف مس گستر صداقت می­توان سطوح زیادی را توسط یک کامیون حمل کرد. در نتیجه هزینه حمل در اثر کاهش تعداد رفت و برگشت لازم کامیون جهت ساخت یک واحد مسکونی کاهش می­یابد . برای بارگیری و تخلیه احتیاج به جرثقیل های سنگین و گران قیمت نیست. لذا استفاده از سیستم در محل­های دوردست و با امکانات کارگاهی کم، کاملا ممکن و اقتصادی است.

3. امنیت بیشتر کارگران:
به خاطر سبکی قطعات در موارد سقوط یا واژگونی قطعات و برخورد آن با کارگران آسیب­های جدی به گروه کاری وارد نمی­شد و محیط کار از لحاظ ایمنی کار بسیار مطمئن تر می باشد.

4. نصب ساده و سریع سقف ها:
المان­های سقف نیز به طول دهانه تولید و به محل حمل می­شوند، که عملیات نصب آن به سرعت انجام می گیرد.
با استفاده از سقف های مس گستر صداقت  دیگر نیازی به تیرچه پیش ساخته نیست و با کنار هم قرار گرفتن سقف ها، قالب تیرچه ساخته می شود و فقط میلگرد گذاری و و بتن ریزی در محل انجام می گیرد.
جابجایی و نصب سقف های مس گستر صداقت نیز در کارگاه بسیار راحت است و نیازی به وسایل سنگین کارگاهی نیست. دو کارگر می­توانند سقف­های با دهانه حتی 10 متر را به راحتی جا به جا نمایند.

5. وزن سبک تر سازه:
به علت عدم وجود سربارهای اضافی در کف (نظیر ملات گم­کننده لوله­های تاسیساتی در کف ساختمان­های سنتی)، وزن سیستم مس گستر صداقت تا حدود 30% نسبت به سایر ساختمان­های سنتی­ساز کمتر است که نتیجه آن مصرف کمتر میلگرد در سازه سیستم و پی و.. آن است.

6. خاصیت ترکیب با سایر سیستم ها:
المانهای سقف می­توانند به تنهایی و یا به صورت ترکیب با سایر سازه های فلزی یا بتنی استفاده شوند. سقف به عنوان سیستم سقف دال و تیرچه (JOIST & SLAB) مورد استفاده قرار می­ گیرند.

7. صرفه جویی در ابعاد و لوازم سرمایشی و گرمایشی:
با توجه به عدد پائین ضریب انتقال حرارتی در سقف و دیوار (به طور میانگین 0.3w/m2k) در این سیستم احجام دستگاه­های سرمایشی و گرمایشی بسیار کاهش می­یابد، ضمن آنکه تعمیر و نگهداری تاسیسات به علت کارکرد کم آنها در طی شبانه روز، بسیار ارزانتر صورت می­پذیرد.

8. صرفه جویی در مصرف سوخت:
به علت عایق بودن ساختمان، میزان مصرف مواد سوختی جهت گرمایش ساختمان بسیار کم است که علاوه بر منافع زیست محیطی، هزینه سالیانه سوخت را بسیار کاهش می ­دهد.

9. اجرای سیستم گرمایش کفی و یا قرنیزی:
سیستم گرمایش کفی که به تازگی در ایران نیز رایج شده است با استفاده از سیستم مس گستر صداقت بسیار ارزانتر و سبک تر نسبت به سیستم­های دیگر قابل اجرا است. بدین صورت که می­توان لوله­ های گرمایش کفی را در بتن دال سقف اجرا کرد و با توجه به اینکه سقف­های مس گستر صداقت به صورت کامل عایق می­باشند احتیاجی به عایقکاری حرارتی اضافی در زیر سیستم لوله­ های گرمایش کفی لازم نمی باشد.

نحوه اجرای پانل سقفی

نصب المان های سقفی این سیستم به سادگی و تنها با استفاده از دو نفر امکان‌پذیر است. المان‌های مذکور که دارای لبه‌هایی به فرم کام و زبانه هستند در کنار هم قرار می‌گیرند . قرارگیری المان ها از یک گوشه و نزدیک دیوارها آغاز می‌گردد و سپس تیرهای تکیه‌گاهی به همراه شمع‌ها در جهت عمود بر پروفیل‌های موجود در المان‌ها نصب می‌شوند.

جكهاي سقفي را بر اساس ضخامت سقف در فواصل به شرح ذيل به همراه چهار تراش چوبي در زير سقف محكم مي نماييم:


- برای ضخامتهای از 230 تا250 mm 1.5 m > = حداکثر فاصله شمعها
- برای ضخامتهای از250 تا 280 mm 1.3 m > = حداکثر فاصله شمعها
- برای ضخامتهای از 280تا300 mm 1.1 m > = حداکثر فاصله شمع ها